Člověk vs. zvíře

18.03.2023

Mám ráda nejen lidské bytosti, ale vůbec vše živé – zvířata a celkově přírodu. A nejsem určitě sama, kdo v přírodě vnímá klid, harmonii. 

Vnímáte také ten rozdíl svých pocitů, když jste v nákupním centru a v lese mezi stromy?

Vnímavý člověk jistě cítí rozdíl. V nákupních centrech, případně jiných prostorech plných lidí, cítíte plno negativní energie, stresy, napětí. Oproti tomu v přírodě se vše děje tak, jak má a snadno tam v sobě naleznete ticho a klid.

Nedávno se mě syn zeptal:

"Mami, přemýšlí zvířata stejně jako my?"

Uvědomila jsem si, že to je ten zásadní rozdíl mezi lidmi a zvířaty, potažmo celou přírodou. Není tam rozjetá mysl. Zvířata nepřemýšlí co by, kdyby. Jednají intuitivně z přítomnosti. A je to tak dobře. Vždyť si to představte. Pes by vás třeba za to, že jste s ním nešli na dlouhou procházku, ale jen za roh do parku, třeba i pokousal. Už byste neviděli odlétat hejno vlaštovek na jih. Protože některá by si to rozmyslela, že chce až zítra nebo pozítří, protože…..atd. atd.

To naše mysl a programy nám vytváří naši realitu. 

A to co nás nejvíce unavuje a vyčerpává je právě naše hlava, v které to často jede jak ve vosím hnízdě. Každou myšlenku zachytáváme, rozvíjíme, vytváříme scénáře a tak stále dokola. V případě, že jsme se naučili smýšlet negativně, nevytváříme nic pěkného a cítíme se v životě mizerně.

Se svou hlavou je však možné se naučit pracovat. 

Jakým způsobem?

  • vnímat své myšlenky, uvědomovat si jaké jsou, co si tvořím
  • vědomě je měnit tak, abych se cítil/a dobře
  • naučit se odpojit od myšlenek - různé formy meditace, masáží
  • napojit se na sebe, na svůj zdroj

Díky uvedeným krokům začnete být konečně sami sebou. Začnete žít v souladu se sebou a svými vnitřními dary. Velkou inspirací nám všem může být právě příroda a to jak dokonale to v ní funguje.

Nebudete-li vědět kde a jak začít, ráda Vás k sobě, krůček po krůčku, nasměruji.